تبلیغات
همسنگری 110 - دانشگاه ولایی
تا زنده ایم سنگر را حفظ خواهیم کرد

دانشگاه ولایی

پنجشنبه 15 اردیبهشت 1390 04:58 ق.ظ

نویسنده : عباس قدیمی

در جامعه ی اسلامی رکن اصلی و اساسی مشروعیت و قوام جامعه به ولایت فقیه آن است . بدون شک سعادت این جامعه نیز در اطاعت و فرمانپذیری از ولی است و آنچه ولی تشخیص میدهد چیزی است که در هر دوره برای جامعه لازم و ضروری است . اگر به مجموعه ی بیانات مقام معظم رهبری در این چند سال اخیر نظری بیافکنیم خواهیم دید که جهت گیری سخنان معظم له در راستای اسلامی شدن علوم خصوصا علوم انسانی است . حضرت آقا بارها و بارها تذکر داده اند که باید در علوم جهش صورت بگیرد، هرچند که حضرت آقا نسبت به علوم انسانی از آنجا که زیربنای انسان سازی است  تاکید  بیشتری دارند و سعادت جامعه ی اسلامی را در بومی کردن علوم و خصوصا علوم انسانی میدانند . از جمله سخنرانی های بسیار مهم ایشان در این باب  باید به دیدار دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام در عید غدیر سال 84 اشاره کرد که فرمودند : «شما باید جهشی در علوم بوجود آورید ... دانشگاه امام صادق باید محل رجوع تمام مراکز علمی دنیا بشود.»

هرچند این صحبت ها خطاب به دانشجویان دانشگاه امام صادق است اما در واقع امر تفاوتی بین این دانشگاه و سایر دانشگاه ها نیست زیرا دانشگاه امام صادق مصداقی از مصادیق دانشگاه های کشور ماست که باید در راستای تولید علم اسلامی حرکت کند.

در ابتدای سخن اشاره کردیم که سعادت  جامعه ی اسلامی در پیگیری فرامین رهبری است پس در صحنه ی دانشگاه ها نیز در حال حاضر خواسته مقام معظم رهبری ورود قدرتمندانه در بطن علوم است .در نتیجه اگر ما میخواهیم ثابت کنیم که همواره در راستای خواسته های ولیمان گام برمیداریم باید امروز به دنبال برآورده کردن خواسته های مقام معظم رهبری باشیم و گام های تولید علوم اسلامی انسانی را با قدرت یکی پس از دیگری برداریم .

به امید آنکه جهان اسلام روزی به عنوان مرجع سایر مراکز علمی دنیا گردد.

توجه : البته نکته ای که شاید در این مجال نادیده گرفته شود پرداختن صرف به مسائل علمی و باز ماندن از سایر مسائل است . بیتفاوتی نسبت به مسائل و رخداد های کشور و جهان به هیچ وجه مورد قبول حضرت آقا نبوده و ایشان نمونه ی کامل یک جوان را جوان دغدغه مند در تمام امور علمی ، سیاسی، فرهنگی و.... در واقع چنین شخصی نمود یک بسیجی تمام عیار است.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مقام معظم رهبری ، تولید علم ، علوم انسانی ، جامعه ی اسلامی ، مشروعیت ، دانشگاه ،
آخرین ویرایش: - -