تبلیغات
همسنگری 110 - حکومت آخوندی نمیخوایم نمیخوایم !!!
تا زنده ایم سنگر را حفظ خواهیم کرد

حکومت آخوندی نمیخوایم نمیخوایم !!!

یکشنبه 18 اردیبهشت 1390 09:04 ق.ظ

نویسنده : عباس قدیمی

تعجب نکنید این یه شعار معروفه! یه شعار معروف که یکی دو سال پیش و در جریان فتنه ،توی خیابون ها شنیده میشد شعاری که هرچند با تدبیر و مدیریت سکان دار انقلاب اسلامی ایران خاموش شد ولی به هر حال شعاری بود که شنیده میشد .

توی این گپ و گفت خودمونی که قرار توی این نوشته باهم داشته باشیم  میخوایم ببین که این قضیه اصلا پایه و اساس داره و فرضا که داشته باشه هم داشتن چنین حکومتی ایراد داره یا نه .

در ابتدای بحث باید گفت که اصولا امام خمینی (ره) با ورود روحانیت به کار اجرایی مخالف بوده اند و شان روحانیت را اجل از این میدانسته اند که وارد اجرائیات کار انقلاب بشوند . از نظر امام خمینی از آنجا که روحانیت نقش راهنمایی کننده دارد ، باید به عنوان یک عالم دینی و متخصص به بررسی امور و سنجش امور اجرایی و وضعیت جریان انقلاب اسلامی با احکام اسلامی بپردازد و سایر افراد به انجام امور اجرایی بپردازد . از نظر حضرت امام خمینی روحانیت باید در کنار کار باشد و امور را به دقت بررسی کند و اگر انحرافی دید آن را هشدار دهد. اما با شروع انقلاب اسلامی و ترور نیروهای اصلی انقلاب اسلامی و نیز تجربه ی ناموفق مدیریت کشور توسط غیر روحانی  (ماجرای بنی صدر خائن) و نیز ترور دردناک شهید رجایی کار به جایی رسید که امام (ره) با ورود روحانیت معظم به مدیریت کلان کشور موافقت نموده  و حضرت امام خامنه ای سکان ریاست جمهوری اسلامی ایران را به دست گرفتند .

با گذشت سالهای متمادی از عمر پر برکت انقلاب اسلامی و توجه ویژه به امر نیروسازی و ورود نیروهای جوان و متعهد به امر مدیریت اجرایی کشور، روحانیت کم کم به وظیفه ی اصلی خود بازگشت و در امور اجرایی کمتر وارد گشت .

اما نکته ی اساسی و مهم اینجاست که  نظام ما نظامی مبتنی بر اسلام و احکام اسلامی است و بر اساس اندیشه ی امام (ره) هدف از تاسیس حکومت نیز پیاده سازی تمام و کمال احکام اسلامی است . پس برای نیل به این مهم باید اولا نهادهای بررسی کننده ی جریان وضع قوانین با احکام اسلامی دقیق و عالمانه مدیریت گردد و ثانیا اشخاص مسئول در این نهاد ها باید خود متخصص در امور محوله بوده تا درموارد ضرورت به راحتی بتوانند به حل بحران و رفع چالش به وجود آمده اند بپردازند .

در نتیجه حضور روحانیت در برخی از مناصب نه تنها به ضرر کشور نیست که حتی سبب پیشرفت در برخی زمینه ها نیز میگردد .به عنوان مثال ریاست قوه ی قضائیه از آنجا که مسئول اجرایی قوانین و مقررات جزایی و مدنی است و این احکام باید بر اساس قواعد اسلامی باشد در نتیجه حضور یک مجتهد عالم و آگاه به قواعد و احکام اسلامی از ضروریات ریاست این قوه است .

از سوی دیگر دو قوه ی اجرایی و مقننه نیز با توجه به اهتمام ویژه انقلاب به نیرو سازی انقلاب اسلامی امروز در دست سایر افراد قرار گرفته تا روحانیت همچون گذشته به وظیفه ی خطیر نظارتی خود در امور ادامه دهد.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: امام خمینی ، امام خامنه ای ، روحانیت ، مناصب اجرایی ، قوه ی قضائیه ، قوه ی مقننه ، قوه ی مجریه ، ترور ، شهید رجایی ، بنی صدر ، احکام اسلامی ، قوانین جزایی ، قوانین مدنی ،
آخرین ویرایش: - -