تبلیغات
همسنگری 110 - نسل سوم انقلاب و هیئت های انقلابی
تا زنده ایم سنگر را حفظ خواهیم کرد

نسل سوم انقلاب و هیئت های انقلابی

یکشنبه 18 اردیبهشت 1390 05:45 ب.ظ

نویسنده : عباس قدیمی

بدون شک یکی از مهمترین نهادها در شکل گیری و گسترش انقلاب اسلامی ایران هیئت های مذهبی و مراسمات سوگواری ائمه ی اطهار بوده است . هیئت های مذهبی به عنوان محلی برای شکل دهی و مدیریت مبارزات و نیز جذب انقلابیون و همچنین محلی برای انتقال رهنمودهای امام خمینی به انقلابیون سهم به سزایی را در مدیریت این خیزش داشته است .

اکنون که دهه ی چهارم انقلاب اسلامی هستیم لزوم هدایت هیئت های مذهبی به سوی اهداف و ارزش های عالیه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و محوریت این نوع گزاره ها در اشعار و مراثی مداحان احساس میگردد. در این راستا هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام یکی از موفقترین هیئاتی است که در اجرا و گسترش این سبک نوین از مداحی موفق بوده و توانسته است نقش بسزایی را در این امر بازی کند. میثم مطیعی جوان تحصیلکرده و در عین حال پایبند به آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامیست که با عشق و ارادت قلبی و واقعی خود به امام راحل و ولایت فقیه ، با محور قرار دادن جایگاه و شخص ولی فقیه در اشعار خود نقش بسزایی را در این امر بازی کند . تلاش بی وقفه و مستمر وی در نهادینه کردن این سبک در هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام و جهت گیری آرمانی اشعار و روضه های وی سبب گشت تا از سوی متولیان امر برگزاری مراسمات بیت مقام معظم رهبری مورد توجه قرار بگیرد و با ارائه ی مداحی انقلابی خود در مراسم اربعین حسینی و شام غریبان حضرت زهرا سلام الله علیها مورد توجه بسیاری ازصاحبنظران امر هیئت داری انقلابی قرار بگیرد . مراثی و روضه خوانی های بی نظیر وی در مراسمات هفتگی هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام و برنامه های دهه ی محرم و فاطمیه و وضوح جهت گیری انقلابی در آن ها خود گواهی بر این موضوع است .

با توجه به مطالب ذکر شده و تلاش در ارائه ی الگوی موفق در این رابطه شایسته است کلیه ی هیئات مذهبی و مسئولین امر در راستای نهادینه کردن این سبک از مداحی و اجرایی نمودن فرامین مقام عظمای ولایت در این رابطه ، بیش از پیش تلاش لازم را مبذول نمایند .    

( در زیر لینک مداحی های میثم عزیر ارائه خواهد شد )

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: انقلاب اسلامی ، امام راحل ، مقام معظم رهبری ، آرمان های انقلاب اسلامی ، میثم مطیعی ، هیئت های مذهبی ، هبئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام ،
دنبالک ها: سایت مقام معظم رهبری ، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام ،
آخرین ویرایش: - -