تبلیغات
همسنگری 110 - عرصه ی جنگ نرم و مغزهای خالی ما!!!
تا زنده ایم سنگر را حفظ خواهیم کرد

عرصه ی جنگ نرم و مغزهای خالی ما!!!

سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 10:57 ق.ظ

نویسنده : عباس قدیمی

در عرصه ی هر جنگی شاید پیروز میدان آن کسی است که اولا ذخیره ی مهماتش را قبلا انجام داده باشد و ضمنا متناسب با آن جنگ نوع مهماتش را جمع کرده باشد.

بر اساس ترسیم نقشه ی جنگی مقام معظم رهبری پس از وقایع سال 88 و تاکید معظم له بر حضور در عرصه جنگ نرم و آرایش هوشمندانه ی دشمن در صحنه ی جنگ، حضور امت حزب الله در این جنگ تمام عیار واجب و ضروری است.مقام معظم رهبری بارها و بارها تاکید کرده اند که خط مقدم این جنگ در دانشگاه هاست و اصولا باید مرکز فرماندهی این جنگ و انبار مهمات این جنگ دانشگاه ها باشد. اساتید دانشگاه ها به عنوان فرماندهان جنگ نرم و دانشجویان نیز به عنوان افسران جنگ مهم ترین نقش را در این عرصه بازی خواهند کرد.

اما علیرغم تاکیدات معظم له پیرامون این موضوع، به نظر میرسد که هرچند تحرکاتی در جبهه ی دانشگاه ها دیده می شود اما هنوز جامعه ی دانشگاهی خود را برای این نبرد سهمگین آماده نکرده است. ورود به عرصه ی این نبرد مانند سایر نبردها بدون مهمات جنگی غیر ممکن است. اعلام رسمی جنگ از سوی امام خامنه ای نزدیک به سه سال است که انجام شده اما هنوز هم پایه ی دروس ما غربی است . حضور در این عرصه بدون مهمات بومی امکان پذیر نیست. باید ابتدا به تولید محتوای اسلامی پرداخت و سپس وارد جنگ شد . احساس میشود هنوز مغزهایمان انباشته از مفاهیم غربی است و اگر بخواهیم اینگونه عمل کنیم یقینا شکست خواهیم خورد وبازنده ی میدان خواهیم بود .

در راستا تلاش پیگیر و مستمر دانشگاه ها بدون شک نیازمند همه جانبه ی دولت وصرف هزینه و امکانات از این نهاد است و انتظار میرود که دولت محترم که داعیه دار مبارزه با استکبار است در این میان حمایت های همه جانبه ی خود را از نهاد مقدس دانشگاه ها به عنوان خط مقدم جبهه ی جنگ نرم بنماید.

 

     
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مقام معظم رهبری ، جنگ نرم ، اساتید دانشگاه ، فرمانده ی جنگ نرم ، افسران جنگ نرم ، دانشجویان ، علوم اسلامی ، علوم غربی ، خط مقدم جبهه ی جنگ نرم ،
آخرین ویرایش: - -