تبلیغات
همسنگری 110 - دولت عدالت محور و نارضایتی از عدالت
تا زنده ایم سنگر را حفظ خواهیم کرد

دولت عدالت محور و نارضایتی از عدالت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 02:30 ب.ظ

نویسنده : عباس قدیمی

 

همانگونه که به خاطر داریم دولت خدمتگزار نهم در سال 1384 پس از گذشت 16 سال و در شرایطی که وضعیت نامطلوبی بر سطح عدالت و گفتمان عدالت محوری حاکم بود با شعار عدالت محوری شروع به کار کرد. فعالیت ها وتلاشهای این دولت پیرامون عدالت و توجه بسیار زیاد به این مقوله و اینکه این اصل در راس کل امور است، موجب شد تا دولت نهم موجب رضایت مقام معظم رهبری قرار گرفته و این دولت از حمایت های بی بدیل معظم له برخوردار شود تا جایی که عدالت محوری و کار و تلاش بی وقفه شاخصه ی اصلی این دولت معرفی گردد.

زنده کردن گفتمان عدالت به عنوان گفتمان امام و انقلاب، شاید پدیده ای بود که پس از گذشت سی سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی و سیاست های غلط و مخالف عدالت برخی دولت ها در جامعه ی اسلامی ایران زنده شد و از شخص رئیس جمهور وهیئت محترم دولت چهره ای مردمی، ساده و عدالت محور ساخت و عملکرد درخشان ایشان در این زمینه بیش از پیش رئیس جمهور محبوب و مردمی را در اذهان عزیز تر و محترم تر از قبل نمود.

شتاب حرکت دولت به سمت فقر زدایی و گسترش عدالت به حدی بود که انتظار میرفت تا در پایان دوره ی ریاست جمهوری دهم اثری از فقر و تبعیض دیده نشود و همه ی مردم جامعه در کنار یکدیگر و در سایه ی عدالت برقرار شده توسط تلاشهای بی وقفه ی مسئولین زندگی کنند.

هرچند این روند تا پایان دولت نهم روندی صعودی داشت و امید را در اذهان و دلهای همه ی مردم زنده میکرد اما برخی از سیاست های اتخاذ شده توسط برخی مسئولین کار را به جایی رساند که از شتاب و سرعت حرکت به سوی عدالت کاسته شد و وضعیت را به جایی رساند که مقام عظمای ولایت دردومین نشست اندیشه های راهبردی عدالت از وضعیت فعلی عدالت ابراز نگرانی کرده و فرمودندکه وضعیت فعلی عدالت در کشور مطلقا راضی کننده نیست.

این نحوه ی هشدار معظم له آن هم در دولت عدالت محور دهم نشان از وضعی نگران کننده در این مقوله دارد و به عبارت دیگر اگر در دولتی که داعیه ی عدالت محوری و مبازره با بی عدالتی را دارد،نتوان عدالت را اجرا کرد ، دیگر نباید انتظار برقراری عدالت را در سایر دولتهایی که اجرای عدالت را در راس امور مملکت داری نمیدانند، یافت.

بنابراین شایسته است مسئولین خدمتگزار و صدیق نظام در راستای اجرای فرامین و منویات مقام معظم رهبری پیرامون عدالت تلاش و کوشش هرچه تمام تر از خود نشان داده و مانند گذشته در جهت عدالت، پیشرفت و زنده نگه داشتن گفتمان انقلاب و امام تمام تلاش و کوشش خود را مبذول دارند.

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مقام معظم رهبری ، دولت نهم ، دولت دهم ، رئیس جمهور ، فقر ، عدالت ، عدالت محوری ، امام خمینی ، گفتمان امام ، مسئولین ،
آخرین ویرایش: - -