تبلیغات
همسنگری 110 - بصیرت، وجه تمایز بسیج و بسیجی
تا زنده ایم سنگر را حفظ خواهیم کرد

بصیرت، وجه تمایز بسیج و بسیجی

شنبه 31 اردیبهشت 1390 10:28 ق.ظ

نویسنده : عباس قدیمی

 همانطور که گفتیم، بسیج و بسیجی به عنوان دو پایه از پایه های انقلاب اسلامی دارای ویژگی ها و مشخصاتی است که او را از سایر اشخاص و نهادهای انقلابی جدا میسازد و به او تقدسی میبخشد که شاید سایر نهادهای انقلابی، نسبت به سازمان بسیج و شخص بسیجی از این تقدس بهره ی کمتری داشته باشند.در واقع ویژگی های بسیج و بسیجی، به دلیل پیوند مستحکم خود با گفتمان اصیل امام خمینی سلام الله علیه و مقام معظم رهبری و از سوی دیگر به عنوان یگانه پشتیبان آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی، آن را به نهادی مومن، مخلص و پاسدار حق و حقیت ساخته است.

اما بر اساس دیدگاه امامنا الخامنه ای پیرامون بسیج وبسیجی ونیز انتظار معظم له از این سازمان مقدس، از بین تمام ویژگی های برشمرده شده برای این نهاد، یک ویژگی از بروز و ظهور و اهمیت بیشتری برخوردار است و در دنیای کنونی با تمام چالش ها و مشکلات پیشرو شاید این ویژگی است که ضامن عدم انحراف و سلامت این نهاد مقدس است. این ویژگی که به تعبیر مقام عظمای ولایت تعبیر به «بصیرت» شده است، امری است که میتواند بسیار مورد توجه هر نهاد انقلابی دیگری نیز قرار بگیرد.

اگر به خاطر داشته باشیم، آنچه که در فتنه ی سال 88 توانست کشتی ملت ایران را در طوفان سهمگین زمان همچنان استوار نگاه دارد، چیزی نبود جز بصیرت افزایی و تاکید مقام معظم رهبری برلزوم بصیرت در تصمیم گیری ها و رصد وقایع روز.

بصیرت عاملی است که علاوه بر روشن نمودن اوضاع در فضای غبار آلود، منجر به تصمیم گیری صحیح و به جا توسط صاحب خود میشود. بصیرت به عنوان یگانه سلاح بسیجی او را در گذر زمان همواره ثابت قدم و یکه تاز نگاه داشته و در غبار فتن به او این امکان را میدهد تا در تصمیمات خود از انتخاب عجولانه خودداری کرده و از سوی دیگر به جای پیروی از اقوال و سلایق گوناگون، همواره نگاهش به موضع گیری ها و اوامر ولی خود باشد. 

بسیجی با بصیرت خویش همواره نگاهی به آینده دارد و نگاهی به گذشته. نگاهش به گذشته است تا از رخدادها عبرت بگیرد و مواظب تحرکات این چنینی در آینده باشد و نگاه دیگرش به آینده تا صحیح تصمیم بگیرد.

آری بصیرت یگانه شاخصه ی تفکر بسیجیست

 




دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 31 اردیبهشت 1390 10:38 ق.ظ