تبلیغات
همسنگری 110 - دهه ی چهارم انقلاب اسلامی و مدیرانی در طراز انقلاب اسلامی
تا زنده ایم سنگر را حفظ خواهیم کرد

دهه ی چهارم انقلاب اسلامی و مدیرانی در طراز انقلاب اسلامی

چهارشنبه 5 مرداد 1390 07:52 ق.ظ

نویسنده : عباس قدیمی

بدون شک در جبهه ی جنگ نرم کنونی رسانه به عنوان مهمترین ابزار در این جنگ نقش اساسی و اصلی را بازی می کند. در این میان تاثیر گذاری و هدایت سایر رسانه از سوی یک رسانه ی خاص می تواند نتیجه ی نبرد را به نفع رسانه ی موثر و نوع نگرش وی به مسائل، تغییر دهد. به عبارت دیگر توانایی به دست گیری موج تبلیغاتی و خبری ایجاد شده از سوی این رسانه حاکی از توانایی و قدرت رسانه و از سوی دیگر نشان دهنده ی قدرت مدیریتی حاکم بر آن رسانه است .
در جبهه ی انقلاب اسلامی و خصوصا پس از پیروزی دوم خرداد ، با توجه به فضای رسانه ای ایجاد شده در کشور رسانه های نوپای فراوانی ایجاد گردید. از بین این رسانه ها به جرات می توان گفت که تعداد بسیار زیادی از آن ها هدفی جز ایجاد تفکر لیبرال دموکراسی و نهادینه کردن این نوع نگرش در سطح وسیعی از جامعه خصوصا قشر نخبگان جامعه دنبال نمی شد . اما در این بین جبهه ی حزب الله به عنوان یگانه حامی انقلاب اسلامی و پرچم دار اصلی مبارزه با تفکر غربی حاکم، این بار نیز همچون سایر دوران های بحرانی انقلاب اسلامی وارد عمل شد و با پیروی از رهنمود های مقام معظم رهبری و ورود موثر و توانمند خویش در عرصه رسانه و ایجاد روزنامه ها و خبرگزاری های انقلابی از شدت خسارات وارده به بدنه ی انقلاب اسلامی از سوی دشمنان دوست نمای انقلاب کاست .
در میان رسانه های انقلابی برخی رسانه ها با مدیریت هوشمندانه ی ارکان خود و با پیروی تمام و کمال از تدابیر ولی معظم فقیه توانستند با تاثیرگذاری برسایر رسانه ها و مدیریت اخبار در جامعه نقش بسزایی را در کاهش ضربات وارده به پیکره ی انقلاب اسلامی بازی کند . 
خبرگزاری فارس یکی از این دست رسانه هاست که چه در دوران اصلاحات و چه در دوران فتنه کارنامه ی درخشانی را از خود برجای نهاد . این خبرگزاری در دورانی که تمامی رسانه های اصلاح طلب با ارائه ی امکانات و مزایای اعجاب آور خود، به دنبال جذب خبرنگاران توانمند سطح جامعه توانست با تربیت نیروهای انقلابی و تزریق این افراد به فضای رسانه به میزان زیادی از شدت تخریب بکاهد.
از آنجا که پیروزی هر مجموعه ی کاری را جز در نحوه ی مدیریتی حاکم بر آن نباید دید، پیروزی خبرگزاری فارس نیز از این قاعده مستثنا نبوده و مدیریت توانمند آن در این سالها، از این خبرگزاری یک چهره ی تاثیرگزار ساخته است.
مقدم فر که تا دیروز مدیریت این خبرگزاری را بر عهده داشت فردی است متخصص و توانمند در عرصه ی رسانه که با تدابیر به کار گرفته در اداره ی این خبرگزاری، آن را به بلندگوی رسا و گویای انقلاب اسلامی مبدل کرده است. هوشمندی و توانمندی وی در امر فرهنگ و رسانه وی را به فردی مناسب تصدی پست های کلان فرهنگی کشور مبدل ساخته است.
کارنامه ی درخشان مقدم فر در دوران فتنه نشان می دهد که این خبرگزاری در آن دوران الگویی آموزشی برای سایر رسانه ها بوده است. استراتژی به کار رفته از سوی او در آن دوران برگ زرینی بود که نشان داد ایشان از هوشمندی و توانایی بی بدیلی در عرصه ی جنگ نرم برخوردار بوده و به عنوان یک فرمانده ی توانمند می تواند در این جنگ ورود موثری داشته باشد.
ما نیز به این مدیر توانا دستمریزاد گفته و از خداوند متعال سلامتی و موفقیت روز افزون برای وی در سایر عرصه های فرهنگی و رسانه ای خواستاریم.

 

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: انقلاب اسلامی ، مقام معظم رهبری ، رسانه ، فرهنگ ، عرصه ی جنگ نرم ، دوم خرداد ، تفکر غربی ، لیبرال دموکراسی ، مقدم فر ، مدیریت رسانه ، مدیریت کلان فرهنگی و رسانه ای ،
آخرین ویرایش: - -