تبلیغات
همسنگری 110 - مدیریت جهانی به راستی از آن کیست؟
تا زنده ایم سنگر را حفظ خواهیم کرد

مدیریت جهانی به راستی از آن کیست؟

جمعه 20 آبان 1390 09:05 ب.ظ

نویسنده : عباس قدیمی

در قرن اخیر یکی از مهم ترین چالشهای فراگیر دنیا، بحث مدیریت جهانی است.  اینکه چه کسی سکانداری کشتی بین الملل را برعهده بگیرد مسئله ایست که خصوصا در چند سال اخیر مبحث روز مجامع بین المللی شده است. در این میان، ایالات متحده ی آمریکا به عنوان سردمدار طرح این مسئله در جهان، به زعم خویش توانسته است هدایت جهان را بر عهده گرفته و در این بین از هیچ تلاشی در جهت تحقق اهداف خود فروگذار ننموده است. حمله ی به کشورهای منطقه در چند سال اخیر آن هم به بهانه ی تروریسم و کنترل آن، می تواند شاهدی بر این مدعا باشد. در همین راستا منطقه ی خاورمیانه به عنوان مهمترین و استراتژیک ترین منطقه ی دنیا،  به عنوان مقر اصلی این شیطان بزرگ شده و تا کنون عمده ی حملات و دست اندازی های نظامی خود را در این منطقه یا در اطراف این منطقه انجام داده است. اشغال افغانستان و عراق و تلاش در جهت همراه کردن کشورهای عربی منطقه و ایجاد پایگاه های نظامی مختلف در نقاط مختلف خاور میانه، خود دلیل محکمی برای اثبات سیاست های توسعه طلبانه آمریکا و به طریق اولی رسیدن وی به مدیریت جهانی دنیا و منطقه است.
با اندکی دقت در این مسئله و بررسی تحولات اخیر منطقه و جهان خصوصا در چند ماه اخیر در می یابیم که گرچه تمام تلاش ها از سوی دولت آمریکا صورت می گیرد، اما گویی دنیا به سمت دیگری در حال حرکت است و این جهت، نه در راستای سیاست های استکباری که در راستای بیداری و هوشیاری جامعه ی ملل است و تعیین کننده ی اصلی چیزی نیست جز انقلاب اسلامی ایران .
آری نهال انقلاب جهانی امام روح الله اگرچه مدت زیادی از عمر با برکت آن نمی گذرد، امام توانسته است سرتاسر جامعه ی بین المللی را تحت تاثیر عدالت خواهی و بیداری اسلامی خود قرار دهد. اوضاع جهانی حاکی از آن است که بی شک این نهال تنومند اما در عین حال نورسته ی خمینی کبیر است که مدیریت جهانی را به عهده گرفته است و دنیا را به سمت بیداری و هوشیاری پیش می برد. قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران در منطقه و هدایت تحولات و انقلاب های منطقه در راستای اهداف انقلاب اسلامی و همسو نمودن تمامی قیام ها در راستای انقلاب اسلامی چیزی است که مدیریت جهانی نهال روح الله را نشان می دهد. پیش گویی های  اما بزرگوار در انحلال نظام کمونیستی شرق و تحقق وعده های مقام معظم رهبری در انحطاط نظام سرمایه داری غرب، خود دلیل دیگری بر ادعای مدیریت جهانی انقلاب جهانی خمینی کبیر است. ادعایی که با وعده ی کشیده شدن بیداری اسلامی خاور میانه به قلب اروپا آن هم از سوی ولی امر مسلمین جهان بیش از پیش قوت گرفت و اکنون کار بدین جا رسیده است که امت حزب الله با اقتدار اعلام می کند که مدیریت جهانی دنیای امروز در دست انقلاب اسلامی است و سکاندار اصلی آن کسی نیست جز نایب الامام العصر حضرت امام خامنه ای!   
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مدیریت ، مدیریت جهانی ، ایالات متحده ، ایالات متحده آمریکا ، دولت آمریکا ، تحولات منطقه ، خاور میانه ، پایگاه نظامی ، انقلاب اسلامی ، انقلاب اسلامی ایران ، بیداری اسلامی ، نظام کمونیستی ، شرق ، نظام سرمایه داری غرب ، امام خمینی ، امام روح الله ، امام خامنه ای ، نهال نو رسته انقلاب اسلامی ، کشورهای عربی ،
آخرین ویرایش: جمعه 20 آبان 1390 09:15 ب.ظ